O autorkách

Rostya Gordon-Smith (* 1949 v Havlíčkově Brodě)

HR konzultantka, manažerka a jednatelka společnosti PEOPLE IMPACT

Rostya Gordon-Smith působí více než dvacet let  v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů nejen v České republice, ale i v Kanadě, Velké Británii, Hongkongu, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Má praktické zkušenosti v oblasti rozvoje firemní kultury, implementace procesů, rozvoje managementu a řízení ve všech oblastech lidských zdrojů v mezinárodních i lokálních společnostech, například APP Group (Ness CEE), KPMG, Manhatan Bank, Citibank, GE Capital, Pfizer, Conoco, TOPS, RU-Net, IBS, Will-Bil-Dann, Land and Marine Engineering, ČEZ, Telefonica (Český  Telecom), DataArt, CV Online, Radiomobil, Hartmann-Rico, Akuma, Jitona, PSJ Holding, Komerční banka, ČSA, UNYP, Marienbad, Deseret International Charities, Česká pojišťovna, Option-One, T-Mobile (Radiomobil), Nortel, Ingersoll Rand a další. Je zakladatelkou společnosti  PeopleImpact s r. o., konzultační firmy v oblasti lidských zdrojů, která se zabývá rozvojem lidského kapitálu v organizacích s partnery v USA, Velké Británii, Hongkongu a Holandsku.

V roce 2000 byla Rostya jmenována jednou z  50 největších světových lídrů v oblasti lidských zdrojů (program „50 WORLD’S TOP HR LEADERS“). Nominace do tohoto programu přicházely z celého světa ve spolupráci se Světovým průzkumem vedoucích pracovníků v oblasti lidských zdrojů (HR World’s Global Leadership Agenda Survey)  a Světovou federací manažerů – personalistů (World Federation of Personnel Managers). Rostya je členkou představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů (ČSRLZ). Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Je vdaná a má 4 syny. Žije v Praze.

Věra Staňková (*1966 v Novém Městě na Moravě)

novinářka, PR a mediální konzultantka KESWICK PARTNERS COMMUNICATION

Věra Staňková vystudovala fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1989 pracovala deset let v médiích, zejména v České televizi a Českém rozhlase, kde měla možnost vyzkoušet si různé podoby novinářské profese (redaktorka, moderátorka, editorka, scénáristka a režisérka dokumentárních pořadů, vedoucí tvůrčí skupiny). Po roční zkušenosti na tiskovém odboru ministerstva zahraničí ČR a několikaleté spolupráci s vedoucí podnikatelkou světa Olgou Girstlovou,  firmou GiTy a Moravskou asociací podnikatelek a manažerek založila spolu s Hanou Katrňákovou společnost KESWICK PARTNERS s r.o., ve které zúročila své dosavadní mediální a marketingové zkušenosti. V současné době pokračuje v této činnosti samostatně v rámci KESWICK PARTNERS COMMUNICATION. Zabývá se konzultační a školící činností v oblasti PR a marketingu, médií a komunikace, projektovým řízením. Spolupracuje s firmami, institucemi a městskými úřady, průběžně se věnuje psaní a fotografování, scenáristice a režii včetně kulturních a sportovních galashow. Žije v Brně.

V levo Věra Staňková, v pravo Rostya Gordon-Smith

V levo Věra Staňková, v pravo Rostya Gordon-Smith